Wesoła4

Aktualności

02.01.2016 r.

W stronę wschodnich rubieży – Łopuszka Mała

29.11.2015 r.

W stronę wschodnich rubieży – Kańczuga

11.10.2015 r.

Olchowiec – w blasku słońca i cerkwi św. Mikołaja

30.04.2015 r.

Zarejestrowaliśmy kamerą kwitnącą Magnolię Soulange’a w Łańcucie. Zobaczcie sami!!!

(kliknij tutaj)

03.04.2015 r.

Dziś dokonałem wpis inspirowany kulturą Iranu i jego podejściem do sprawy psów w odniesieniu do religii Zoroastrańskiej.

23.03.2015

Kolejny wpis dotyczący Bikejoringu – tym razem z uśmiechem na twarzy.  W tym wpisie „Wyjazd z psem” wyjaśnia na czym polega prędkość szkockiej kraty i jak się ją osiąga.

25.02.2015

„Wyjazd z psem” przedstawia sposób na najprostszy wyjazd ze swoim psem czyli  Bikejoring. Zapraszamy do oglądania  filmu.

(kliknij tutaj)

 17.02.2015

 Wstawiliśmy kilka nowych zdjęć do Jarosławia i ekspresyjny film z Parku im. Baśki Puzon.  W tej chwili to tyle, ale jest jeszcze kilka filmów oraz zdjęć, które czekają w kolejce na dział Jarosław.

Pozdrawiamy

„Wyjazd z psem”

Witam wszystkich serdecznie.

    W związku z tym, że wielu z Was pyta o aktualizacje oraz o plany na przyszłość otwieram dział „Aktualności”, żeby wpisywać najważniejsze sprawy. Oprócz tego pod wpisami będę informować o aktualizacjach – co dodałem lub co dopisałem w obecnej chwili.

    Właśnie zakończyła się pierwsza część konkursu BLOK ROKU 2014. Dla nas to już koniec, a może tymczasowa stopka przed kolejną edycją w 2015 r? Mniejsza z tym, bo strona zaczęła się bardzo fajnie indeksować i na pewno jej page rank będzie wzrastać.

socialImgTw

     Odnosząc się co do planów na przyszłość to chcę poinformować,  że ilość materiału, który posiadam odnośnie obecnych wpisów jest na tyle duży, że jeszcze przez pewien okres będę uzupełniać je zdjęciami i filmami. Wiele z nich nie mogło zostać użytych z prozaicznych powodów: a to brak czasu, albo wysiadł program do obróbki filmów itd. O ile materiały zdjęciowe będą zamieszczane na stronie w niedużej rozdzielczości o tyle filmy będę starał się wklejać w jak najwyższej rozdzielczości z wyjątkiem tych, które są bardzo długie.

     Z rzeczy jak najbardziej aktualnych w naszych wyprawach można spodziewać się uzupełnienia do Przeworska pod względem muzeum , parku oraz skansenu Pastewnik  w Przeworsku.

DCIM111MEDIA

Jedną z niezwykłych spraw, które chcę opisać jest możliwość przejazdu z psem, kolejką wąskotorową z Przeworska do Dynowa. Dzwoniłem i pytałem, mogę pojechać z psem w wagonie odkrytym. Mam nadzieję, że uda nam się zrealizować ten przejazd w formie filmowej z moimi komentarzami, jeśli sytuacja na to pozwoli .  Przyjazd do Dynowa kolejką wąskotorową może  zahaczyć także jakimś opisem samego Dynowa i ewentualnie odbiciem do niedalekiej wioski w tym terenie – Wesołej, w której moja rodzina kupiła kiedyś drewniany dom, gdzie zdarzało mi się przebywać z psami, co zaowocowało także materiałami zdjęciowymi.

Wesoła5

   Będą także uzupełnienia do tematu Rzeszowa i Łańcuta – na pewno, gdyż tych miejsc nie da się tak łatwo ogarnąć z powodu wielu interesujących aspektów poznawczych i zabytków.

   Jedną z najważniejszych wypraw, na które nastawiam się z rodziną i czterołapem jest Zamojszczyzna, do której wybieramy się z powodu dwóch projektów.

Zamojszczyzna

Pierwszy to oczywiście nasz blog „Wyjazd z psem”, drugi to realizacja zdjęć i filmu odnoszącego się do mojego przyjaciela i wybitnego literata Alfreda Budzyńskiego, którego książka pt. „Z pamięci” ukazała się niedawno dzięki wydawnictwu „Virgo” z Warszawy. Pan Alfred jest świadkiem historii eksterminacji ludności na Zamojszczyźnie podczas okupacji niemieckiej II Wojny Światowej. Piękne plenery Zamojszczyzny, skansen przyrodniczy Roztoczańskiego Parku Narodowego, spływy kajakowe i niesamowite historie, no i oczywiście wyjazd rodziny z pupilem, będą tworzyć klimat niesamowitych opowieści. Taką mam przynajmniej nadzieję. Poniżej zamieszczam film ze spotkania autorskiego z Panem Alfredem Budzyńskim, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie. Miałem przyjemność być organizatorem i współprowadzącym wieczorek.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich czytelników .

Do miłego „zaczytania”…

Wesoła

Jedna myśl nt. „Aktualności”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>